Bīstamo kravu pārvadājumu drošības konsultanta (padomnieka) kvalifikācijas iegūšana
Komersanti, kas veic bīstamo kravu pārvadājumus pa autoceļiem vai dzelzceļu, bīstamo kravu iekraušanu un izkraušanu vai citas ar šādiem pārvadājumiem saistītas darbības (bīstamo kravu nosūtīšana, ieskaitot tukšas neattīrītas cisternas un cisternkonteinerus, transporta dokumentu noformēšana, bīstamo kravu klasificēšana vai iepakošana, cisternu, cisternkonteineru vai gāzu tvertņu piepildīšana, ekspeditora pakalpojumu sniegšana vai manevru darbu veikšana dzelzceļa pārvadājumos), norīko drošības konsultantus (padomniekus), kuri ir atbildīgi par bīstamo kravu pārvadājumiem raksturīgā riska samazināšanu attiecībā uz personām, īpašumu un vidi.
Personas tiesības veikt drošības konsultanta (padomnieka) pienākumus apliecina attiecīgs profesionālās kvalifikācijas sertifikāts.
Bīstamo kravu pārvadājumu drošības konsultantu (padomnieku) kvalifikācijas eksāmeni notiek atbilstoši Ministru kabineta 2023.gada 4.jūlija noteikumu Nr.363 "Drošības konsultantu (padomnieku) noteikumi bīstamo kravu autopārvadājumu un dzelzceļa pārvadājumu jomā" prasībām. Bīstamo kravu pārvadājumu drošības konsultanta (padomnieka) kvalifikācijas iegūšanas eksāmenu pieņem Satiksmes ministra apstiprināta eksaminācijas komisija.
Personai, kura ieguvusi kvalifikāciju un sekmīgi nokārtojusi eksāmenu atbilstoši šo noteikumu prasībām, izsniedz bīstamo kravu pārvadājumu drošības konsultanta (padomnieka) kvalifikācijas sertifikātu.
Saņemt noformēto sertifikātu Valsts dzelzceļa tehniskajā inspekcijā var tikai tā īpašnieks.
Paziņojums par bīstamo kravu drošības konsultanta (padomnieka) iecelšanu pieejams šeit.
Bīstamo kravu drošības konsultanta (padomnieka) pārskatu par darbību, kas saistīta ar bīstamo kravu dzelzceļa pārvadājumiem iepriekšējā gadā, līdz kārtējā gada 1. aprīlim iesniedz Valsts dzelzceļa tehniskajā inspekcijā.
Saistītie pakalpojumi
Ja bīstamo kravu pārvadājumu drošības konsultanta (padomnieka) kvalifikācijas sertifikāts ir nozaudēts, nozagts, mehāniski vai kā citādi bojāts, tā atjaunošanai persona iesniedz šādus dokumentus:
- iesniegumu par sertifikāta nozaudēšanu, nozagšanu vai sabojāšanu;
- bojāto sertifikātu (ja tāds ir);
- personu apliecinošā dokumenta kopiju (uzrādot oriģinālu).