2021. gada 3 augusts

     

 Sākums|Lapas karte


Piekļūstamība
 30.12.2020. 

Piekļūstamības paziņojums

Valsts dzelzceļa tehniskā inspekcija saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 14. jūlija noteikumiem Nr. 445 "Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā" (turpmāk - noteikumi Nr. 445) apņemas savu tīmekļvietni veidot piekļūstamu.

Šis piekļūstamības paziņojums attiecas uz http://www.vdzti.gov.lv/

Tīmekļvietnei veikts vienkāršotais izvērtējums. Izmantotā metode - VARAM sagatavotās "Vadlīnijas iestāžu tīmekļvietnēm noteikto piekļūstamības prasību ievērošanas ietekmes izvērtēšanai un nesamērīgā sloga pamatošanai".

Cik piekļūstama ir šī tīmekļvietne?

Valsts dzelzceļa tehniskās inspekcijas tīmekļvietne neatbilst MK noteikumiem Nr. 445 turpmāk minēto iemeslu dēļ:

  • Saites galvenās izvēlnes pirmajā līmenī nav piekļūstamas ar tastatūru, kā arī ar tās nevar atvērt. Haotiska secība. Neatbilstības plānots novērst līdz ar pievienošanos Vienotajai tīmekļvietņu platformai.
  • Veicot vietnes lapu satura tuvinājumu līdz 200%, pazūd augšējās izvēlnes. Neatbilstības plānots novērst līdz ar pievienošanos Vienotajai tīmekļvietņu platformai.
  • Attēliem nav pieejams alternatīvais teksts. Neatbilstības plānots novērst līdz ar pievienošanos Vienotajai tīmekļvietņu platformai.
  • Tīmekļvietnes sadaļās nav virsrakstu hierarhija. Neatbilstības plānots novērst līdz ar pievienošanos Vienotajai tīmekļvietņu platformai.
  • Dažiem tekstiem nav pietiekams krāsu kontrasts. Atsevišķās tīmekļvietnes lapās nav iespējas lietotājam pašam mainīt kontrastu. Plānots pilnveidot līdz 2021.gada 30.jūnijam.
  • Tīmekļvietnē ir ievietoti dokumenti PDF formātos, kas nav piekļūstami ar palīgprogrammatūrām. Plānots pilnveidot līdz 2021.gada 30.jūnijam.
  • Lapu nosaukumi neatbilst to nosaukumam. Lietotājam pašam nav iespējams mainīt. Neatbilstības plānots novērst līdz ar pievienošanos Vienotajai tīmekļvietņu platformai.

Šī tīmekļvietne pēdējo reizi tika izvērtēta 17.12.2020. Izvērtēšanu veica Valsts dzelzceļa tehniskā inspekcija. Izvērtējumu apliecinošs dokuments.

Piekļūstamības alternatīvas

Lai saņemtu saturu, kas šobrīd nav piekļūstams, citā formātā, piedāvājam turpmāk minētās alternatīvas.Gadījumā, ja tīmekļvietnes saturs ir Jums nepiemērotā formātā un nepieciešams alternatīvs risinājums, sūtiet pieprasījuma vēstuli elektroniski uz iestādes adresi vdzti[at]vdzti.gov.lv, norādot saiti (URL) uz nepiekļūstamo saturu, nepieciešamo formātu, kādā sagatavot informāciju un vārdu, uzvārdu un e-pasta adresi.

Atsauksmēm un saziņai

Mēs nepārtraukti cenšamies uzlabot šīs tīmekļvietnes piekļūstamību.

Ja Jūs konstatējat kādas problēmas vai nepilnības, kas nav minētas šajā paziņojumā vai vēlaties saņemt nepiekļūstamo saturu citā formātā, sazinieties ar mums:

E-pastā: vdzti[at]vdzti.gov.lv
Zvaniet: +371 67234335
Riepnieku iela 2, Rīga, LV-1050

Mēs izskatīsim Jūsu pieprasījumu un sniegsim atbildi 10 darba dienu laikā.

Sūdzību iesniegšana

Par tīmekļvietnes piekļūstamību mūsu iestādē atbildīgs direktora vietnieks, Attīstības daļas vadītājs.
Tālrunis: +371 67234308
E-pasts: vdzti[at]vdzti.gov.lv
Adrese: Riepnieku iela 2, Rīga, LV-1050

Pārraugošā iestāde ir Satiksmes ministrija
Tālrunis: +371 67028205
E-pasts: satiksmes.ministrija[at]sam.gov.lv
Adrese: Rīga, Gogoļa ielā 3, LV-1743

Ja neesam atbilstoši reaģējuši uz Jūsu iesniegumu vai sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, Jums ir iespēja iesniegt sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam:

Tiesībsarga birojs: Baznīcas iela 25 Rīgā, LV-1010
Tālrunis: +37167686768
E-pasts: 
https://www.tiesibsargs.lv/lv/pages/kontaktinformacija

Ziņas par paziņojuma sagatavošanu

Šis paziņojums pirmo reizi tika sagatavots 30.12.2020.un atkārtoti pārskatīts.

Šo paziņojumu apstiprināja direktora vietniece, Attīstības daļas vadītāja Linda Gailīte.


  Atpakaļ    

Patreiz saitā atrodas 1 apmeklētājs
Copyright © Valsts dzelzceļa tehniskā inspekcija 2007